Regały młodzieżowe

Regał w pokoju nastolatka powinien nie tylko harmonijnie wpisywać się w przestrzeń pokoju, być funkcjonalne, ale także cieszyć jego użytkownika. Regały do pokoju młodzieżowego powinno wybierać się razem z dzieckiem. Jak wybrać regał młodzieżowy do pokoju nastolatka?
Na rynku meblarskim oferowana jest szeroka gama systemów przechowywania książek i bibelotów.  Przy wyborze modelu należy wziąć pod uwagę wiele niuansów, w tym parametry geometryczne, kształt, pakowność i zawartość półek oraz materiały wykonania.

Proste i funkcjonalne formy regałów młodzieżowych

Wielkie, drewniane masywne meble odchodzą powoli do lamusa. Wśród regałów młodzieżowych prym wiodą lekkie, kompaktowe i modułowe rozwiązania, które szybko można zamontować w pozycji poziomej lub pionowej albo zawiesić na ścianie. Nowoczesne regały młodzieżowe, podzielone są na sekcje i mają otwarte półki dzięki, którym łatwo odłożyć rzeczy na miejsce i utrzymać porządek w pomieszczeniu. Takie rozwiązania ułatwiają szybkie odnalezienie i równie szybkie odłożenie na regał nieużywanych książek, atlasów czy laptopa.

W zależności od rodzaju wykonania młodzieżowe regały dzielą się na modele poziome i pionowe. W zależności od projektu regały mogą być:

  • gotowe wolnostojące,
  • modułowe, dające możliwość tworzenia własnych rozwiązań,
  • typu zabudowa.

Zalety regałów młodzieżowych

Z naszej oferty można wybrać wiele rozwiązań i kombinacji regałów do pokoju dziecka w każdym wieku. Półki i sekcje półek, które można składać w dowolne kombinacje, stały się częstym elementem wyposażenia młodzieżowych pokoi. Zapewniają one wygodę, pozwalając na przechowywanie rzeczy, akcesoriów, pamiątek i innych niezbędnych drobiazgów w zasięgu ręki. Różnorodność wzornictwa pozwala dobrać półki i sekcje do każdej przestrzeni i każdego wnętrza.

Wśród zalet proponowanych modeli można wymienić:

  • otwarte półki pojedynczo lub w zestawach pomogą ozdobić ścianę bez wizualnego przeciążania przestrzeni,
  • wiszące i stojące elementy łatwo dodatkowo wyposażyć we fronty czy oświetlenie,
  • moduły regałów młodzieżowych można łączyć, rozbudowywać zwiększając ich funkcjonalność.

Nowoczesne regały na książki występują w różnych konfiguracjach, od tradycyjnych prostokątnych kształtów po modele w nieregularnych kształtach. Pamiętajmy, że regały narożne to najlepsza opcja do wyposażenia małych przestrzeni.

Ważnym parametrem przy wyborze regału są parametry geometryczne takie jak wysokość, szerokość, głębokość mebla. Wybór zależy od ilości i masy przechowywanych rzeczy oraz wielkości pokoju nastolatka.

Systemy modułowe składają się z kilku oddzielnych bloków, taka konstrukcja pozwala na samodzielne składanie nie tylko modułów na książki, ale także systemu do przechowywania ubrań.

Aktywne filtry